Reference

Bylo nebylo. Byl jednou jeden mladý muž, který si rád užíval alkoholu a drog na divokých večírcích. Choval se marnotratně ke svému zdraví a zejména k játrům, které časem vypověděly službu. Mladík tak zažíval nepěkná muka když jeho břicho nezvládalo strávit ani jednoduchou stravu. Hledal pomoc kde mohl, západní medicína se ale ukázala být nedostatečnou. Prý funkční porucha žlučníku, diagnostikovali. Radili ať vyzkouší dietu FODMAP a podobné nesmysly. Nic takového mu ale nepomohlo. Mladík tak hledal pomoc kde mohl až díky doporučení objevil mistra východní medicíny. Ten mu během deseti minut s přesností řekl, kde je problém, do měsíce ho dostal z nejhorších problémů a zase mu játra napravil. Dnes k němu mladík pravidelně dochází na kontroly a nemůže si kvalitu léčby vynachválit. Milane, srdečně děkuji za pomoc, bez Vás bych to nezvládl.
Marek
Od dětství jsem trpěl na angíny, které se mi ale v posledních 5 letech opakovaly i 4x ročně. Už jsem nechtěl několikrát za rok brát antibiotika, která stejně nezabránila návratu nemoci. Na váze jsem ztratil téměř 10 kg a 2x jsem skončil v nemocnici kvůli velmi závažnému průběhu angíny. Žádný doktor (praktický lékař ani ORL specialisté) mi nedokázali s nemocí poradit, jen mi pořád dokola předepisovali antibiotika. Začal jsem být zoufalý, protože nebylo možné najít žádné řešení a cítil jsem se velmi zesláble. K panu Peterkovi jsem začal chodit v září 2023, po vyšetření mi nachystal bylinné směsi, které jsem užíval každý měsíc. Také mi doporučil užívat právenku při akutních potížích, která mi VŽDY velmi pomohla zabránit propuknutí nemoci. Za chvíli to bude téměř rok, co jsem nebyl nemocný, cítím se daleko lépe než předtím, vrátila se mi původní váha a mám i více energie. A jelikož bylinné směsi podporovaly posílení imunity, tak se mi dokonce velmi zmírnily projevy alergie, na které jsem dříve silně trpěl. Tímto bych chtěl panu Peterkovi velmi moc poděkovat, protože dokázal to, s čím mi doktoři nebyli schopni pomoci. Pan Peterka se zaměřuje především na příčinu nemoci, a ne na již vzniklou nemoc, tak jak to dělá naše české lékařství. Díky osobní zkušenosti má moji plnou důvěru a mohu jej určitě vřele všem doporučit. Jirka Š., 2024 Hezký den, s pozdravem
Jiří Šrámek
Díky dřívější dobré zkušenosti u pana Peterky, jsem se na něho s odstupem několika let obrátila znovu, a to kvůli padání vlasů, které mě dlouhodobě trápilo. Nastavená léčba opět nezklamala, tentokrát dokonce zabrala už po 4 měsících, za což jsem velmi vděčná a panu Peterkovi za to patří velký dík. S pozdravem
Kristýna
Vážený pane Peterko, Děkuji za pomoc a spolupráci při plnění mých snů ! Nyní z vrcholu Pico de Teide 3715 mnm. Vážím si toho 😊.
Zdeněk Horsák
Jmenuji se Adam (34 let) k panu Peterkovi docházím 8 let. Mou důvěru si získal hlavně při léčbě "brnění" pravé ruky. V nemocnici mne vyšetřili pomocí EMG, verdikt "buďte rád, že vás brní jen ruka". Máte onemocnění nervů. Léčíme pomocí operace, která však může dopadnout tak, že ruku už neucítíte! Vyzvedněte si vitamíny, choďte na rehabilitace a dodržujte klidový režim... Pan Milan Peterka si vše vyslechl sáhnul na loket, pak rameno a naordinoval akupunkturu. Již při první akupunktuře jsem cítil úlevu. Další vyřešené záležitosti: nespavost, opary, bolest zad a kolen. Vždy úspěšná léčba pomocí čajů, akupunktury a cvičení. Děkuji za péči a přeji mnoho spokojených klientů S úctou a přátelským pozdravem
Adam Neulinger
Touto cestou bych chtěl poděkovat panu Peterkovi za znovunastartování do normálního života. Po 2,5 letech navštěvování, kdy jsem nemohl nazout ani ponožku tak nyní se ohýbám jak za mlada (56). Zánět se podařil z těla dostat ven pomocí čajů a akupunktury. Dále se částečně omezila alergie na pily. V léčbě pokračuji. Tímto mnohokrát Děkuji za profesionální přístup k léčbě.
Petr Manďák 56let.
Zdravá výživa, zdravý životní styl, péče o zdraví a alternativní medicína, jsou témata, která mne vždy velmi zajímala. O panu Peterkovi jsem mnohokrát slyšela, ale nenašla to správné rozhodnutí pana Peterku navštívit. Velký zlom nastal s epidemií covidu, v době , kdy se moji rodiče z přesvědčení a v dobré víře nechali proti covidu naočkovat. Tatínek se po 10 dnech stal zcela nepohyblivým, s ochrnutím pravé strany, a následně pacientem na oddělení pro dlouhodobě nemocné a dále pak bez jakékoli naděje na zlepšení. Léčebné procedury pana Peterky pomohly tatínkovi k jeho opětovnému pohybu a k získání každodenní energie a na každou návštěvu se vždy opravdově těšil. Velké poděkování je i za terapii bolesti mého pravého kolena, s pravděpodobnou artrózou.
Daniela Pokorná
Pana Peterku jsem navštívila s vleklými žaludečními problémy, které mě trápily několik let. Během roku se po terapii moje problémy stabilizovaly a nyní se cítím mnohem lépe. Pana Peterku mohu vřele doporučit.
Milena Berezová
Dobrý den, pana Peterku jsem navštívila před cca 3,5 lety, kdy mě trápily patní ostruhy na obou nohou a veškerá indikovaná léčba se míjela účinkem. Byla mi doporučena operace. Začala jsem jezdit pravidelně k p. Peterkovi na akupunkturu a pít bylinné odvary. Postupně jsem začala pociťovat úlevu, hlavně ráno, kdy konečně nohy nebyly tak bolestivé. Léčba zabírala a já mohla po ¾ roce zažít bezbolestnou chůzi. Pana Peterku navštěvuji pravidelně a jeho přístup a léčbu mohu jen doporučit. Dokázal vyléčit problém, s kterým si klasická medicína nevěděla rady. Děkuji mnohokrát a přeji plno spokojených klientů.
K. Nejezchlebová
Pana Peterku jsem navštívila před 4 lety se synem, kterého trápilo těžké akné na obličeji. Vyzkoušeli jsme vše, včetně předražené dermokosmetiky, ale výsledek nebyl žádný. Po 2 měsících léčení u pana Peterky již byli vidět výsledky a obličej bez akné má syn doposud. Nyní se léčím u pana Peterky já po operaci kolene, jelikož má moji plnou důvěru.
Olga Blaťáková
Uzdravení z covidu. Proti covidu jsem se nenechala očkovat, nepovažuji to za přínosné, spíše naopak. Koncem roku 2021 onemocněla covidem má přímá nadřízená, která očkovaná je a nakazila i mě. Ihned jsem o onemocnění covidem pana Peterku informovala. Obracím se na něj totiž s důvěrou, když potřebuji řešit nějaký zdravotní problém, protože za těch devět let, co jej znám vím, že u něj vždy najdu pomoc. Tak tomu bylo i nyní. Po krátké telefonické konzultaci mi poslal poštou (bydlím100 km od Kojetína ) intenzivní bylinkovou kůru, po níž jsem se z této infekce (a opravdu to nebyla žádná chřipečka) zotavila během 14 dnů a opět jsem mohla nastoupit do zaměstnání. Pane Peterko, děkuji, jako vždy je na Vás spolehnutí.
Alice Hubová
To, čím mě pan Peterka zaujal a potěšil hned během prvního setkání, byla komplexnost a péče, kterou věnoval vstupnímu vyšetření, kdy jsem měl pocit, že ho zajímám já jako celek, ne jen moje bolavá kyčel, se kterou jsem tenkrát přišel. Jeho odbornou péči využívám dlouhodobě a pravidelně. Zejména jde o akupunkturu a masáže. Jím provedená masáž je intenzivní a moje tělo po ní cítí velké osvěžení. To jsem u jiných masérů nezažil.
F.
Pana Peterku, jsem navštívila s gynekologickým problémem a po prohlídce navrhl léčbu akupunkturou. Léčba stále pokračuje, ale už po pár aplikacích jehliček jsem na sobě poznala, že mi akupunktura velice pomáhá na mé gynekologické problémy. Rovněž jsem se celkově zklidnila a ubyly mé úzkostné stavy a začala jsem si uvědomovat sebehodnotu. Při zahájení léčby jsem vůbec nepočítala, že mi akupunktura pomůže i v této oblasti a o to víc mě to překvapilo a za to velice děkuji panu Peterkovi.
K. Šilhánková
Mám osobní zkušenost starou řadu let: Při pádu na zledovatělém chodníku mi levá ruka vylétla prudce vzhůru a pak při dopadu se nějak zkroutila. Následoval rentgen ramene s tím, že je to jen "natažené", nic není zlomené. Ještě čtyři měsíce poté jsem se levou rukou, která u mne při různých činnostech převažuje (zřejmě jsem přecvičený levák), nedokázala například učesat, nemohla jsem ji ani dát dozadu tak, abych si zapnula spodní prádlo. A stav se nezlepšil ani později. Zhruba po půl roce po pádu jsem se dostala k Milanu Peterkovi, Centrum tradiční čínské medicíny Kojetín. Povídal si se mnou a aplikoval mi jehličky. Po zhruba 20 minutách je vyjmul a řekl mi, ať zkusím rukou hýbat. Pokud bych to sama nezažila, nevěřila bych. Hybnost ruky se mi na 100% obnovila a problémy nemám dodnes. Jsem důkaz toho, jak výrazně umí čínská medicína pomoci, když si české lékařství neví rady.
Milena Cibulková
Pane Peterko, chtěla bych Vám touto cestou moc poděkovat za úspěšnou léčbu. Od podzimu mě trápili těžké průjmy, nechutenství a vše mě vevnitř bolelo. Nezabírala žádná dostupná léčba z lékárny ani dieta. Až Vy jste mi pomohl svými "čajíčky" a akupunkturou. A navíc jsem ještě získala bonus a to, že jsem se zbavila vleklých kvasinkových infekcí, které mě trápily 20 let každý druhý měsíc a nic na ně nezabíralo. Přeji hodně takto spokojených klientů a ať se Vám daří.
Lucie Zatloukalová
Jezdil jsem za panem Milanem dva roky, po operaci rakoviny tlustého střeva, po dvou letech terapie se cítím velmi dobře. Moc vřele doporučuji. Teď po sedmi letech od operace, jezdím každého půl roku na kontroly k onkologovi a ten je velice spokojený,že jím všechno a nemám žádné problémy se zdravím. Myslím si že to je důsledek terapie u pana Milana. Moc děkuji a vřele doporučuji.
Karel Víteček
Pana Peterku jsem poznala díky svému tátovi, který k němu dojížděl už nějakou dobu. Z volejbalu jsem měla problémy se zády, proto mě jednou táta vzal s sebou. Díky panu Peterkovi jsme společnými silami záda srovnali, stejně úspěšně se nám podařilo vyřešit i problémy s koleny. Velmi také oceňuji jeho pomoc při léčbě zlomeného prstu, který je dnes díky bylinkám a mastím zase v původním stavu.
Miklendová Ivana
Je mi 76 let s diagnózou thorakalgie, spondylopatie a osteoporóza. Bolesti zad byly řešeny léky Gabanox a Zoldiar. Ve snaze pokusit se se najít jiné řešení s omezením negativních důsledků spojených s užíváním léků a na naléhání ženské části rodiny jsem navštívil pana Peterku. Po konzultaci byla zvolena terapie jehličkami se současným postupným omezováním léků. Současný stav po třech měsících léčby – opět sportuji, plavu, jezdím na kole a hlavně jsem bez léků.
Jiří Beňa
Na začátku roku 2021 jsem začal ztrácet na váze, přestože jsem měl pravidelný příjem potravy a jedl jsem dostatečně. Počítal jsem si i kalorie, abych se ujistil, že v jídle skutečně nic nezanedbávám a že v potravě mám dostatek všech živin - bílkovin, tuků a sacharidů. Měl jsem taky trávící obtíže - pocity těžkosti po jídle, bolesti břicha a průjmy. Když jsem zhubnul z 63 kg na 59 (což při mé výšce cca 173 cm je dost málo), začal jsem to řešit - byl jsem na vyšetření u praktického lékaře i v nemocnici, dělali mně rozbor krve, gastroskopické vyšetření žaludku, sonografii břišní dutiny, magnetickou rezonanci tenkého střeva, testy stolice na přítomnost parazitů. Kromě kolonoskopie prakticky všechny možné vyšetření. Nezjistili příčinu hubnutí, všechny výsledky byly prý v normě. Rozhodl jsem se teda, že zkusím alternativní medicínu a vybral jsem si čínskou medicínu, pro její dlouhou tradici - říkal jsem si, že když ji praktikují tisíce let, něco na tom musí být. Pan Peterka mě vyšetřil (v té době jsem měl už jen 58 kg) a naordinoval mně bylinnou směs na čaj, akupunkturu a dechové cvičení. Dal mně taky recept na rýžovou kaši Congee a chleba Duangu ze semínek. Pravidelně jsem si vařil odvar z bylin, kaši a pekl chleba, prováděl jsem dechová cvičení a jednou za měsíc jsem jezdil na kontrolu. Výsledky se brzo dostavily, trávící problémy ustoupily a já jsem začal přibírat. Za zhruba rok a půl jsem přibral 12 kg, na svou současnou váhu 70 kg. Tímto panu Peterkovi moc děkuju, léčbu u něj můžu vřele doporučit.
Jakub Šabršula
Vysoký krevní tlak V létě 2021 jsem prodělala boreliózu. Dokončila jsem třítýdenní léčbu antibiotiky. Necítila jsem se vůbec dobře, byla jsem stále slabá, pociťovala takové vnitřní chvění, bušení srdce, občas i teplotu. V lékárně mi naměřili tlak 190/110. K obvodnímu lékaři jsem se vůbec nemohla v „covidové“ době dostat, ani objednat, protože nezvedali telefony. Nakonec jsem musela do nemocnice na urgentní příjem. Teprve tam mě vyšetřili a nasadili léčbu na vysoký krevní tlak a to ½ tbl denně. Když jsem pak s tímto výsledkem přece jen byla přijata k obvodnímu lékaři, řekl mi, ať už rovnou beru denně 1 tabletu celou, že už to tak bývá, že prý to tak bude lepší! Jelikož už mám od roku 2013 velmi dobré zkušenosti s řešením zdravotních problémů u pana Peterky (výhřez ploténky, problém s kolenem, ekzém na obličeji), obrátila jsem se s důvěrou na něj. Opět vše dobře dopadlo, netrvalo to ani tak dlouho a po bylinkové kúře se můj krevní tlak stabilizoval na normální hodnoty a já nemusím polykat prášky, které mají spoustu vedlejších účinků. Pane Peterko, děkuji, ještě že Vás mám.
Alice Hubová
Dobrý večer pane Peterko, s čínskou medicínou jsem velmi spokojená a v léčbě hodlám pokračovat i nadále. Můj zdravotní stav se velmi zlepšil. Vyhlídky lékařů nebyly růžové- ortoped mi předpověděl operaci kyčle, po vyšetření žaludku jsem na gastroskopii mi byl diagnostikován reflux žaludku a pomnožená helio bakterie a léčba ATB a chemoterapika mi nedělala dobře a následně se mi objevily pigmentové skvrny na tváři, kterých jsem se již nezbavila. Vyšetření střev kolonoskopie odhalila hemeroidy 4 stupně, léčba tabletkami nepomohla. Vše se upravilo postupným užíváním čajů. které jste mi předepsal. Také můj osobní život a šok ze ztráty manžela a následný návrat do běžného života se daří. Trvalo mi rok, než jsem začala mít radost z běžných věcí a než jsem začala fungovat v práci. Stále se učím a jsem vděčná za duchovní rádce, které jsem mohla potkat a poznat je to moje druhé JÁ- Petr Z. a Vy učitel čínské medicíny. Děkuji Vám za to, že jste a že mne léčíte.
Lenka Kučerová
Na počátku menopauzy se u mě dostavilo silné krvácení, které trvalo bez přestávky půl roku. Lékařka na gynekologii diagnostikovala zvětšenou sliznici dělohy a poslala mě na kyretáž. Tento způsob řešení problému jsem odmítla a obrátila se na pana Peterku se žádostí o pomoc. Začala jsem pít bylinné čaje a po několika týdnech krvácení začalo slábnout až nakonec ustalo úplně. Zhruba po roce mně na pravidelné prohlídce gynekoložka oznámila, že vše je v naprostém pořádku a sliznice se snížila na obvyklou míru. Od té doby piji bylinný odvar pouze jednou týdně, pro udržení hormonální rovnováhy, a zřejmě tak tomu bude ještě nějaký čas.
Karin
Naši 5-ti letou slečnu trápily, víc než půl roku kuří oka na noze, kapky a mazání z lékárny nezabíraly a nepomohly ani jiné metody, naopak se jí to na nožce rozmnožilo, po 1 měsíci poctivého mazání, bylinnou mastí na bradavice má vyhráno, vše je pryč. Doporučuji a panu Peterkovi moc děkuji.
Bandíková Monika
S panem Milanem Peterkou jsem se poprvé setkala v květnu loňského roku, kdy mě k němu přivedly problémy s levým kolenem. Koleno jsem měla nateklé, bolelo a kulhala jsem, i když těmto problémům nepředcházel žádný úraz. Je však pravda, že celý život žiji aktivně a také hodně sportuji. Jednoho dne mi koleno vypovědělo poslušnost a nepomohly ani injekce a rehabilitace ze strany lékařů. Asi po tříměsíční léčbě u pana Peterky se koleno začalo normalizovat. Při léčbě používal akupunkturu, masáže a léčbu podporoval bylinkami. Koleno mi dal "dohromady" tak, že dnes již zase mohu žít naplno a provozovat různé sporty. V komplexní léčbě mého těla jsme pokračovali i nadále a připojili pravidelné cvičení - tzv. Feldenkraisovu metodu. Pomohl mi tímto vyléčit i další zdravotní problémy, kterými jsem trpěla (např. kožní, gynekologické) a nyní mohu říci, že se cítím opravdu skvěle na těle i na duši. Touto cestou chci panu Peterkovi za vše moc poděkovat.
Karin
Pěkne ráno, pane Peterko, hlásim se dle domluvy. Výsledky z cytologie děložniho čipku už jsou negativni, což mám obrovskou radost....Další pozitivní zpráva je, že byliny zabraly a jsem bez teplot a citím se dobře. Děkuji.
Se jménem pana Peterky jsem se setkala v průběhu náročného životního období, kdy se v naší rodině objevilo nádorové onemocnění prsu u mé maminky (věk krátce po sedmdesátce), prognóza byla náhlá a ne moc optimistická. Od začátku nám bylo na základě selského rozumu jasné, že bude třeba vyhledat i něco, co by posílilo a podpořilo klasickou léčbu v nemocnici. První chemoterapie maminky, ještě bez léčby u p. Peterky, byla nejnáročnější, pak se situace výrazně zklidnila. Maminka pravidelně pila čaje a užívala další doporučené prostředky. Celkově ji léčba posílila, zklidnila. Proběhla operace, ozařování. Vše bez komplikací týkajících se těla, výrazných nežádoucích účinků. V léčbě u p. Peterky se dále pokračuje. Nicméně od diagnózy to budou 4 roky a výsledky pravidelných kontrol u maminky jsou v pořádku. Věřím, že i díky TČM a hlavně díky p. Peterkovi, jehož přístup je opravdu erudovaný a komplexní. Když už jsem doprovázela maminku do Kojetína, využila jsem těchto cest k řešení vlastních potíží s pletí – trápila mě pleť mastná, se sklonem k akné, jizvičkám. 2 roky jsem pila čaje, podstoupila anti-aging beauty (omlazovací techniky obličeje) a ejhle, pleť se podstatně zlepšila celkově. Takto kvalitní jsem ji neměla za celou dobu dospělosti. Celý tento postup mohu jen vřele doporučit.
Jana Horáková
Nevím, jak začít. Určitě poděkováním panu Milanu Peterkovi, za jeho nesmírnou ochotu pomáhat a léčit nemocné lidi. Do Kojetína jezdím k panu Peterkovi již 2 roky. Jeho" čínské čajíčky " mě dostaly z nejhoršího. Ale letos jsem chtěla být ještě lepší - zdravější a tak jsem pana Peterku poprosila, aby mi " nějak pomohl " s bolestí v bederní páteři. Na jaře jsem nemohla pracovat na zahrádce - bolel mě prostě celý člověk! Pan Peterka mě naučil dýchací cvičení a také 4 první cviky. Já tomu říkám cvičení pro důchodce. Ale není tomu tak. Toto cvičení je pro všechny věkové kategorie a jmenuje se Feldenkraisova metoda. Spočívá v provádění lehkých cviků v lehu na zemi / nebo na posteli /nebo v jiných pozicích. Každý cvik se provádí v pomalém rytmu, bez poskoků a jen do bolesti.Člověk se při tomto cvičení nesmí přepínat. Ale musí se stejný cvik opakovat 20-30x na každou stranu, tzn. vpravo a nebo vlevo. Z počátku jsem si myslela, že je to blbost cvičit tak pomalinku a tolikrát vše opakovat. Ale opak byl pravdou. Již po týdenním cvičení jsem věděla, že je to to pravé ořechové, co mě postaví na nohy a dá do pořádku bederní a hrudní páteř. Před tím jsem zkoušela cvičit jógu, pilates, aerobik, běhala jsem, chodila na tůry, ale nic mi nepomáhalo., Bederní páteř se vždy zablokovala a byla jsem " odrovnaná "na 2 dny, kdy jsem nemohla ani sama vstanout z postele. Musel mi vždy pomáhat manžel. Moje problémy s bederní páteří se stupňovaly a tak mi neurochirurgové nabízeli operaci bederní páteře. Naštěstí jsem tuto možnost odmítla a snažím se denně cvičit dle Feldenkraise. A jsem funkční i bez operace! Abych se ještě zdokonalila a něco více naučila o Feldenkraisově metodě, tak jsem si zakoupila knihy o tomto cvičení a všechny cviky provádím přesně podle popisu v těchto knihách. Pan Peterka mě naučil další 4 cviky, což mi velice pomáhá na zatuhnutou páteř. Samozřejmě, že budu s tímto cvičením pokračovat a učit se stále nové a nové cviky výborné na protáhnutí celého těla a hlavně na odstranění zatuhlých svalů a kloubů. I když jsem se snažila celý život sportovat - hrála jsem házenou, dělala jsem judo, lyžovala na sjezdařkách i běžkách, jezdila na kole a chodila na horské tůry a po svatbě jsem se stala i horolezkyní - tělo mě na starší roky přestalo poslouchat. Nyní je mi 66 let a jsem vděčná panu Peterkovi za seznámení s nepřekonatelnou Feldenkraisovou metodou. Tak dobře rozcvičená jsem nebyla ani po měsíčním pobytu v lázních. Ještě jednou vřelé díky!!
Eva z Orlové
Pojem patní ostruha jsem slyšela poprvé u svého otce, tehdy jsem tomu, jako malé dítě, nevěnovala pozornost. Pozornost jsem tomu začala věnovat asi o 20 let později, kdy mě začala bolet pata tak, že jsem na ni nemohla došlápnout. V ten moment jsem začala hledat řešení a googlit co s tím. Začaly na mě vyskakovat články odborné, babské rady a různé články lidí, kteří bojovali s patou jako já. Vzhledem ke studiu Přístojové fyziky se mi ale moc nezamlouvalo nějaké ozařování. Ano, jistě je někdy taková léčba potřeba, máme přístroje na vysoké úrovni, ale zrovna u patní ostruhy to ve mně vyvolává spíše skepsi. Rázová vlna není podle mě nejlepší, i když dokáží v dnešní době lokalizovat a přesně zaměřit bod který bude ošetřen, tak okolní tkáň zasažena je. Poté se přistupuje k analgetikům a různým lékům ke zmenšení bolesti, popř.otoku. Takže léčíme patu, ničíme si zažíváni. Když se vezmu všechny klady, kterých tedy dle mne moc není, byla lepší volbou čínská medicína. Začala jsem navštěvovat Centrum čínské medicíny v Kojetíně. Postupně v kombinaci s akupunkturou mě byla pomocí na míru míchaných čajů ostruha rozpuštěna. Sumasumárum 4měsíce a bolest ustoupila. Jsou sice dny, kdy ještě místo cítím, ale poctivě mažu dodanou bylinnou mastí a úleva je neskutečná. Už půl roku jsem tedy bez bolesti, díky bylinám. Další variantou jsou obstřiky, ale ruku na srdce, je to opět to stejné, oblbneme tělo x bolest, ale problém nevyřešíme, pouze zhasne kontrolka, ale ona se zase někdy rozsvítí. Nebudu tady dělat reklamu čínské medicíně nebo dělat kritiku přístrojům, každý si musí selským rozumem říct, co je lepší.
Edita Jančíková
Ahoj Milane, chtěla jsem Ti poděkovat za bylinky na "noční běsy" pro Martínka. Bojovali jsme s tím asi měsíc, než jsem Tě požádala o pomoc, prášky na nervy jsem mu dávat nechtěla. Po 14 dnech braní bylinné směsi od Tebe, se to začalo zlepšovat a asi po měsíci noční běsy a agresivita ustoupila. Teď je již v pořádku.
Poláchová Lenka
Pan Peterka je vždy příjemný, usměvavý, optimistický. Poskytuje akupunkturu, masáže, baňkování,....
Martina Chrástková
Jezdím už přes rok a jsem velmi spokojená. Doktoři si se mnou nevěděli rady a p. Peterka mi pomohl. Jezdí i moje 12-letá dcera. Bolesti břicha a podle doktorů vše v pořádku. Až p. Peterka pomohl. Vřele doporučuji!!!
Zora Nováčková
Pane Peterko, srdečně Vás zdravím a moc Vám děkuji za Vaši péči, která byla i tentokrát úspěšná (dříve jsme ošetřovali zmrzlé rameno). Asi pět dnů po poslední akupunktuře, odešly vleklé bolesti s křížokyčelním skloubením. Přeji Vám pěkný konec prázdnin a moc zdravím.
MUDr. Hrušáková
Dobrý den, pane Peterko...moc zdravím. Takže píšu jak jsme se domlouvali, že dám vědět jak to se mnou vypadá po tom měsíci "čajíčkování". Špinění mezi menstruacemi, které mě od jara trápilo během toho minulého měsíce co jsem užívala čajík úplně přešlo...takže zatím v pořádku. Mějte se hezky, moc děkuji a přeji krásný zbytek léta. Děkuji
Markéta Šmičková
Již delší dobu jsem měla kožní problémy. Po návštěvách u různých kožních specialistů se žádné zlepšení nedostavovalo. Proto jsme se rozhodla navštívit terapeuta pana Milana Peterku. Ten mě zdělil, že je schopen tyto problémy vyléčit. Po půl roce roce léčení mé potíže přestaly. Tímto děkuji panu Peterkovi, že mě mých problémů zbavil
Drozdová
Dobrý den pane Peterko, chtěla bych Vás touto cestou pozdravit a pochlubit, 11.4.se mi narodila krásná zdravá dcera Beátka. Tímto bych Vám chtěla poděkovat za Vaši péči před i po IVF. Po návštěvách u Vás se mi vždy ulevilo a mělo to pozitivní vliv i na psychiku. Děkuji. Přeji hezký den, s pozdravem
Katečina Š.
Pana Peterku jsem poznal před několika lety, kdy jsem k němu přišel s žádosti o pomoc při řešení vysokého krevního tlaku. Postupně jsem začal vysazovat chemické léky a doma u nás se zabydlely bylinné směsi nejrůznějších složení, které mi pomohly za těch několik let při řešení různých zdravotních neduhů. Kromě bylin mám velmi dobrou zkušenost s akupunkturou, masážemi a v současné době objevuji blahodárné účinky cvičení - Feldenkraisovy metody – na celou oblast páteře. Pana Peterku velmi oceňuji za pozitivní a vstřícný přístup a za vynikající cit při výběru správného léčebného postupu. Velký přínos rovněž vidím v tom, jak vede člověka, pokud je na to již připraven, k aktivnímu podílu na svém procesu uzdravování.
Miklenda Libor
Dobrý den, chtěla bych touto cestou moc poděkovat a vyjádřit svou úctu a obdiv k panu Milanu Peterkovi. Jsem lékařka a jako taková jsem se svými problémy bojovala cestou moderní medicíny. Potíže jsem měla od mládí, stále jsem bojovala se zácpou a problémy s tím spojené. Navíc s věkem se nabalovaly další potíže, výrazné zapomínání, nevybavování si slov atd... Věděla jsem, že na tohle sama západní medicína nebude stačit, a i když jsem změnila stravování, přístup k životu, méně stresu, vice relaxace a sportu, výsledky nebyly, jak bych očekávala. A tak jsem navštívila centrum regenerační a tradiční čínské medicíny. Po prvních měsících jsem na tom byla trochu líp, ale potíže se vracely. Trochu jsem ztrácela naději, ale přesto vydržela další kúry. Po několika měsících urputného boje se stav výrazně zlepšil a já můžu říct, že i když čaje neužívám, je to lepší a lepší každým dnem. Mé celoživotní přesvědčení, že moderní medicína neumí a nikdy umět nebude vše, se jen potvrdilo. "Je lepší zapálit svíčku, než si stěžovat na tmu" a mě ji znovu pomohl zapálit právě Milan Peterka. Proto ještě jednou moc děkuji a zároveň přeji krásné, klidné Vánoce a do nového roku vše dobré, hodně dalších spokojených pacientů, kteří k vám budou přicházet s úctou a obdivem, stejně jako já.
Dr. Táborská Jitka
Pan Milan Peterka je můj Mistr terapeut 🙂 asi 7 let jsem ukládala nevyřešené emoce- myslela jsem, že když nechávám průchod vzteku, tak je vše ok. Ale tělo ví.... začala zácpa. Asi rok a půl jsem se snažila zlepšit stravu, senna, vláknina, ale zlepšení nikde. Moje máma mě navedla na pana Peterku-už v telefonu měl jasno :-). Setkání bylo perfektní a moc povzbudivé - nemusela jsem ani moc mluvit, protože pan Peterka se napojil rovnou na moje emoce a už mě vedl :-). To jak byl povzbuzující, příjemný a trefný, když mě vždy jednou dobře mířenou větou "pošteloval" nedovedu do dneška vysvětlit a ani se o to nepokouším, protože u mě to prostě perfektně fungovalo! Samozřejmě bylinky a běh na dlouhou trať, což mi hned na začátku řekl a já jsem mu věřila - lektvar se pro mě stal na několik měsíců nepostradatelný a jehličky uvolňovaly taky svoje. Nemůžu říct, že jsem vyléčená, ale svůj stav beru jako cestu a naslouchám svému tělu - s panem Milanem Peterkou počítám i dál, protože mě provedl peklem, dneska jsem vyměněný člověk a DĚKUJI :-))) se skloněnou hlavou....mějte se krásně.
Jitka Joy Pospíšilová
Chtěla bych touto cestou poděkovat p.Peterkovi, který mi po mnoha letech s jojo-efekty pomohl snad trvale vyřešit problém s nadváhou. Pod jeho vedením, s čaji, jehličkami a trochou disciplíny jsem zatím zhubla 15 kg a dále pokračuji. Dnes už vím, jak hubnout bez hladu. Všem, kteří bojují s kily navíc a čtou tyto řádky, doporučuji návštěvu u pana Peterky. Opravu hubnu a nehladovím !!! Doporučený jídelníček chutná i rodině !!! Je to Mistr, kterého si velice vážím. I když jsem nebyla vždy vzorná klientka, měl pro mě pochopení a navedl mě zpět na cestu k vytoužené postavě. Díky němu se cítím mladší, štíhlá, sebevědomá, ... jsem prostě nová. Velké díky vzkazuje i rodina a přátelé , kteří se radují se mnou, o 20 let mladší Janou. P.S. Děkuji že jste 😉
Jana Bilová
V červnu 2015 jsem byla již popáté darovat krev, při odběru jsem dostala kolaps, což jak mi řekla paní doktorka je běžné. Hrozně se mi motala hlava, sestřičky mě poslaly domů s tím že to přejde. Z evidence dárců krve mě raději vyřadili,souhlasila jsem. Doma se mi přitížilo tak, že jsem při jakémkoliv pohybu měla pocit že omdlím a někam dojít pro mě bylo nepředstavitelné, točení hlavy nepřestávalo. Na druhý den mě rodiče odvezli do nemocnice na neurologickou ambulanci, kde mi dělali krevní testy, ušní, vep vyšetření, magnetickou rezonanci, kde nic nezjistili a po 14 dnech mě s točením hlavy poslali domů do péče praktického lékaře. Dodatečně mi udělali lumbální punkci, kompletní výsledky za tři měsíce. Byla jsem nešťastná z toho že jsem zůstala bez jakékoliv léčby doma, odkázaná na pomoc druhých. Proto jsem se rozhodla zkusit tradiční čínskou medicínu. Známá mi doporučila pana Peterku a po přečtení jeho webových stránech jsem zavolala a objednala se. Pan Peterka mi naordinoval akupunkturu a bylinné směsi, v té chvíli mi dal naději, že se s tím dá něco dělat. Postupně, sice pomalu ale jistě se mi vracela má rovnováha. Po třech měsících jsem byla zcela bez známek točení hlavy. V té době jsem se měla dozvědět kompletní výsledky vyšetření z nemocnice, řekli mi že mám pravděpodobně roztroušenou sklerózu. Poslali mě na specializovanou kliniku do Olomouce, kde jsem musela prodělat znovu všechna vyšetření která mi dělali na neurologii, včetně další lumbalní punkce. Po šesti týdnech mi paní doktorka řekla, že nemám roztroušenou sklerózu, ale že jsem měla infekci a proto se mi tak vleklo točení hlavy, také jsem měla v prvních odběrech mozk. moku dva nálezy, které jsou nyní po bylinnné léčbě zcela pryč. Pan Peterka mi postupně snižoval léčbu až jsem již nemusela docházet ani na kontroly. Jsem velmi ráda, že to takhle všechno dopadlo, nebýt jeho možná se mi motá hlava doteď. Na některé věci prostě odborná medicína nestačí. Moc mu děkuji a všem doporučuji 🙂
B.Dočkalová, 29 let
Vážený pane Peterko, je tomu již rok a půl, co jsem poprvé vstoupila do Vaší ordinace. Několik posledních let mne trápily zácpy, které jsem se snažila překonat různými způsoby. Užívala jsem projímadla - zde byl sice účinek pozitivní, ale pouze bezprostředně po užití. O dlouhodobém účinku nemohla být řeč. Vyzkoušela jsem řadu „babských rad“ od pití vlažné vody po konzumaci kompotovaných švestek, zkoušela jsem různé byliny z lékárny. Pokud některá z těchto metod zabrala, vždy pouze na dobu maximálně dvou týdnů a poté se můj stav vrátil do zaběhnutých kolejí. Při hledání dalších možností léčby, jsem jednoho dne narazila na Vaše stránky. Velice mne zaujaly reference klientů, proto jsem se rozhodla, že zkusím svůj problém řešit s Vaší pomocí. Po vstupní prohlídce jste tehdy zkonstatoval, že tato léčba bude „běh na dlouhou trať“. Zpočátku jsem Vaši ordinaci navštěvovala každý týden, kdy jste mi pravidelně aplikoval akupunkturu. Zároveň jste mi namíchal bylinnou směs, kterou jsem měla pravidelně pít. Po velmi krátké době se můj stav výrazně zlepšil, ale stále bylo zapotřebí stimulovat organismus ke správné činnosti. Složení čajů jste průběžně modifikoval podle aktuální potřeby. Dnes už je moje tělo natolik stabilizované, že čaj užívám pouze jedenkrát týdně a vše je tak, jak má být. Chtěla bych Vám touto cestou velmi poděkovat za trpělivost, optimismus a empatii, se kterou přistupujete ke svým pacientům, kterým tak přinášíte úlevu od nejrůznějších zdravotních problémů.
21. 3. 2016 v Kroměříži, Martina S.
Dobrý den, ráda bych se s Vámi podělila o svůj příběh. Je mi 28 let, v budoucnu s manželem plánujeme rodinu. Pravidelně jsem docházela na gyn. preventivní prohlídky. Všechny stěry v pořádku až jsem přešla náhodně na dřívější novinku stěr LBC, který mi odhalil v roce 2014 CIN III na děložním čípku. V září 2014 konizace, v únoru 2015 stěr negativní, v srpnu 2015 další drobný nález. Už jsem byla zoufalá. Po konizaci jsem užívala různé potravinové doplňky, léky od imunologů a přesto nebyl stěr pořádku. Až mi kamarádka dala kontakt na pana Peterku, ke kterému také dochází. Řekla jsem si, že už nemám co ztratit. V listopadu 2015 jsem měla s panem Peterkou první schůzku. Ochotně si vyslechl mé problémy, vyšetřil mě. Od listopadu jsem začala užívat čaje z bylin, které mi nachystal, a pravidelně jednou za měsíc chodila na kontrolu. Tyto čaje jsem pila zhruba 4 měsíce. Koncem února 2016 jsem šla na kontrolu do centra onkologické prevence. Stěr by naprosto v pořádku, až jsem tomu nemohla uvěřit. K panu Peterkovi nadále docházím a docházet budu, protože mé velké díky, patří právě jemu. Jsem mu za své výsledky velice vděčná a důvěřuji mu. Ještě jednou velké díky!
Lucie Zbořílková, Hrubčice, 10. 3. 2016
Když mne začalo bolet pod kotníkem a poté i pata, netušila jsem, jaká anabáze mne čeká a kolik bolesti zažiju. Obvodní lékařka mi postupně navrhovala léčbu paralenem, za dva měsíce změnila na brufen a ibalgin. Já žádné prášky neužívám a tak jsem trpěla dál. Po dalších dvou měsících jsem se probojovala k orthopedovi, který mi ihned (bez rentgenu) vypsal formulář na botní vložky. Změnila jsem obvodní lékařku a získala doporučení na rentgen a jiného orthopeda. Po dalším měsíčním čekání mi pan doktor od počítače řekl, že na rentgenu nic není, dal mi obstřik paty - a bolest kulminovala. Jeho další návrh - elektroléčba rovněž nic nezměnila. Kulhala jsem, našlapovala na špičku. Naštěstí mne přijal pan Peterka, během pár minut objevil příčinu a začalo léčení akupunkturou a čínskými čaji. Již po druhé aplikaci jsem pocítila ústup bolesti. Jednou týdně jsem dostala "jehličky" a denně pila čaj. Po deváté aplikaci jsem se vytáčela na plese a když mi pan Peterka doporučil začít se zátěží, 8 km jsem snadno ušlapala. Ještě 3x do Kojetína na doléčení a po 12 aplikaci uzavíráme léčbu. Panu Peterkovi nesmírně děkuju. Jeho znalosti, jemné ruce a optimistický přístup mne vrátily do běžného života bez bolesti.
Jiřina 71 let
Dobrý den, O panu Peterkovi jsem se dozvěděl v kurzu angličtiny. V té době jsem měl problém s krční páteří. Bolest byla již tak silná, že se to nedalo vydržet. Již dříve jsem byl u lékaře a doporučené cvičení v rehabilitačním centru přes veškerou snahu personálu pomohlo jen na krátký čas. Po návštěvě pana Peterky a dohodnutí postupu léčby, jsem začal dojíždět na akupunkturu a masáže. Asi po třech návštěvách se stav razantně zlepšil. Pokračovali jsme v léčbě akupunkturou a postupně snižovali četnost návštěv. Hlava přestala bolet a o krční páteři již nic nevím. Jsem rád, že nemusím užívat léky, které stejně k ničemu nevedly. Léčbu pana Peterky dále využívám při léčení žlučníku. Po pravidelné prohlídce a kontrole na sonu, mně byl zjištěn zánět žlučníku a zvětšení jater. Byla mi navržena operace, kterou jsem zamítl. Po konzultaci s panem Peterkou jsem začal pít čaje. Chuť sice příšerná, ale účinek perfektní. Po půlroce na kontrole u lékaře již operace není zapotřebí. Tímto panu Peterkovi hodně děkuji. Na základě této zkušenosti se k panu Peterkovi vydala i má manželka, která měla problémy s hormonální nerovnováhou, a díky čajům se stav značně zlepšil.
Manželé Šůstalovi, 17.1.2016
Chtěla bych se s vámi podělit o zkušenosti s léčbou, se kterou jsem se setkala u pana Peterky. S manželem jsme se 8 let snažili o miminko, za tu dobu jsme prošli nejrůznějšími testy a celou řadou vyšetření, která u mě odhalila problémy se štítnou žlázou, nakonec jsem podstoupila operaci, kdy bylo zjištěno, že se jedná o benigní nádor. Poté jsme podstoupili další nejrůznější cvičení, byliny, homeopatika, akupunktury a nakonec i metody IVF s různými modifikacemi. Ale vždy neúspěšně. Bylo to za ty roky velmi vyčerpávající, hlavně po psychické stránce. Nakonec jsme se rozhodli, že hodíme všechny doktory za hlavu a obrátila jsem se na pana Peterku s tím, že bych chtěla zkusit i metody čínské medicíny. Po deseti měsících jsem otěhotněla a dnes máme zdravého měsíčního chlapečka. Během celého těhotenství jsem užívala čaje z namíchaných bylin pana Peterky a celé těhotenství jsem si moc užívala. I po porodu jsme stále s panem Peterkou v kontaktu a věřím, že s jeho pomocí překonáme další případné problémy, které se vyskytnou. Jsem moc vděčná za jeho pomoc a velmi mu děkuji za všechno, co pro nás udělal.
J. Steigerová
Dovolte, abych se s vámi podělila o zkušenost, kterou vám popíšu. Jsem účetní a tak moje práce znamená osm hodin sezení u počítače. Přestože jsem pravidelně cvičila, používala podložku pod myš u počítače, začaly mě bolet zápěstí, celé předloktí a trnout ruky. Nepomohlo ledování, mazání, masáže. Tak jsem se pomalu smiřovala s tím, že mě operace karpálního tunelu nemine. Náhodou jsem objevila internetové stránky pana Peterky a objednala se. Ukázalo se, že jsem udělala dobře. Po prvotním vyšetření pan Peterka určil jinou diagnozu - zánět šlachy. Navrhl mně léčbu akupunkturou s tím, že zhruba do dvou měsíců by léčba měla zabrat. Co řekl, to se splnilo a to daleko dříve. Bolesti ustaly, ruce nebolí. I když jsem zdravá, preventivně k panu Peterkovi docházím jednou měsíčně. Přiznám se, že jsem těm "jehličkám" nevěřila, ale spolu s rukami pana Peterky mají kouzelnou moc. Děkuji.
Ivana Dokoupilová
Musím Vám napsat, že na Vás s vděčností myslím celý den, protože to napravené rameno se lepší každým okamžikem. Je to neskutečná proměna, ve kterou bych si ještě včera netroufla vůbec doufat. Máte můj obdiv. Moc Vám děkuji za to, že se vždy tak angažujete, a že pro Vás není problém řešit nejrůznější zdravotní komplikace. O to s větší důvěrou se na Vás vždy obracím. Pěkný víkend
Markéta Caklová, listopad 2014
Přestože od mládí sportuji a pracoval jsem jako tělocvikář až do důchodového věku, nevyhnuly se mně zdravotní problémy v oblasti SI skloubení/spojení kosti křížové s kostmi kyčelními/.Potíže došly tak daleko, že jsem nebyl schopen si zavázat boty, po usednutí jsem vstával pouze s dopomocí atd. Po třech měsících /vždy 1x týdně/ akupunktury a masáží u pana Peterky problémy vymizely. V současnosti docházím 1x za měsíc na masáž. V mém případě byla léčba akupunkturou a masážemi velmi účinná. Díky.
Vojtěch Kroupa, 5. 5.2014
Vážený pane Peterko. Když jsem, k Vám přišla loni v říjnu s prosbou o pomoc s úporným blokem na páteři, trnula mi noha až do chodidla a prstů. Řekl jste tehdy, že pokud se jedná jen o nějaký blok, léčba bude trvat asi 3 týdny. Zároveň jste ale vyjádřil obavu, že to může být vyhřezlá ploténka a to by se léčba prodloužila na minimálně 3 měsíce. Vaše podezření se potvrdilo. Výsledek magnetické rezonance: vyhřezlá ploténka. Bylo mi z toho hodně úzko. Propadala jsem beznaději a myslela, že je konec veškerým mým pohybovým aktivitám. Taky většina mého okolí (včetně lékařů) hned prorokovala: „tak to tě čeká operace“. Ti, o nichž jsem věděla, že operaci ploténky prodělali, chodí dnes o berlích! Vy jste mě však tehdy povzbudil, že to nevzdáme a dáme se do boje. Přiznám se, že ze začátku, když se hned výsledek nedostavoval, jsem byla dost netrpělivá. Ale jezdila jsem k Vám s důvěrou pravidelně 1x týdně na akupunkturu a elektroléčbu, poctivě pila Vámi vybrané podpůrné byliny. Pak pomalu trnutí v noze přestávalo, stav se stále zlepšoval. Považovala jsem to za zázrak. Letos v dubnu jste mohl konstatovat, že ploténka je vyléčena a můžu zase začít cvičit, jezdit na kole, lyžovat…prostě se vrátit k normálnímu životu. Samozřejmě již s určitou opatrností. A za to vše vděčím Vám, pane Peterko. Z celého srdce Vám děkuji za záchranu.
Alice Hubová, Frýdek-Místek, 19. 5. 2014
Asi před rokem jsem vyhledala pana Peterku v zoufalé situaci. Jsem pedagog a učím nejmladší děti na základní škole. V takové profesi je třeba celý půlden souvisle mluvit. A to už pro mě začínalo být po dvaceti letech praxe problém. Při jakékoli větší hlasové námaze, či obyčejném onemocnění horních cest dýchacích, jsem cítila, jak můj hlas slábne. Problémy vyústily až v opakovanou ztrátu hlasu, která trvala klidně i tři týdny, než se hlas vrátil alespoň do šepotu. Ani to však nestačí k hlasově profesionálnímu výkonu. Takže mé pracovní neschopnosti se v posledních měsících před návštěvou pana Peterky pohybovaly v řádu 2 - 3 měsíce. Samozřejmě jsem navštěvovala různé ORL specialisty, ale nic se nelepšilo a moje naděje v to, že mi pomůžou, postupně slábla. Trvalo to asi rok a půl. Když už nezůstala prakticky žádná víra v cokoli, čeho by se dalo chytit, obrátila jsem se, na pana Peterku. Především na mě okamžitě zapůsobila jeho jistota, s jakou mi sdělil, že to není nevratný stav. A také to, že mi vyložil z jakého důvodu, se mi opakované recidivy dějí. Komplexní pohled na problematiku a osvětlení souvislostí bylo něco, co jsem hledala i u lékařů klasické medicíny. Naordinoval mi speciálně namíchané čínské byliny a jejich složení průběžně upravoval podle aktuálního stavu. Musím říct, že léčba je dlouhodobější a předpokládá pracovní neschopnost, protože jakékoli hlasové vychýlení by mohlo zvrátit její úspěšný nástup. Mně se k tomu ale naštěstí připojily letní prázdniny, takže se vše sešlo, jak mělo být. A léčba zabrala. Po čtyřech měsících jsem mohla nastoupit do práce a od září jsem se svými dětmi ve třídě zatím každý den. Chtěla bych povzbudit všechny hlasové profesionály, kteří řeší podobný problém, aby se nenechali zatlačit do beznaděje a zkusili cestu východní medicíny. Při této diagnóze je sice třeba vyzbrojit se určitou mírou trpělivosti, ta vás ale neopustí, když začnete pozorovat výsledky. A od nich se dá odrazit. Pro úplnost mého sdělení ještě dodávám, že jsem si časem k východní léčbě přidala ještě hlasová cvičení, která mě naučil používat hlasový pedagog na soukromém specializovaném pracovišti v Brně. Ta provádím každé ráno před tím, než jdu do práce.
Mgr. Caklová Markéta
Pana Peterku jsem navštívila poté, co jsme se s manželem snažili 4 roky neúspěšně o miminko. Na manželově straně bylo medicínsky všechno v pořádku a ani u mne sice nebyl odhalen žádný zdravotní problém, přesto neustále přetrvávaly problémy s ovulací a anovulačními cykly. Během těchto 4 let jsem vyzkoušela jak hormonální léčbu, tak léčbu homeopatiky i např. cvičení podle Mojžíšové, bohužel vše neúspěšně. Vše vypadalo spíše tak, že nebudeme moci počít potomka přirozenou cestou. Po úvodním vyšetření a konzultaci, kdy nám pan Peterka nastínil možnost léčby, jsme se rozhodli, že léčbu akupunkturou, nahříváním želvím krunýřem a pití čínských čajů vyzkouším. Panem Peterkou nám bylo také doporučeno absolvovat ještě i v nemocnici tzv. profuky vejcovodů. 2 měsíce po zahájení léčby u pana Peterky a po návratu ze zákroku se mi skutečně podařilo otěhotnět, bohužel se jednalo o tzv. zamlklé těhotenství, končící spontánním potratem. Nicméně v léčbě jsme pokračovali a po dalších 6 měsících jsem opět přišla do jiného stavu. Tentokrát bylo těhotenství úspěšné a dnes velmi děkujeme panu Peterkovi za zdravého chlapečka!
Eva Pospíšilová
Moje potíže nastaly po užívání proteinového nápoje o vysoké koncentraci bílkovin 90%. Z počátku jsem nezaregistroval žádné problémy s trávením akorát divný zápach stolice, v té době jsem bohužel nevěděl, co to může znamenat. Po zhruba 6 měsících užívání, 100g třikrát týdně mě začala bolet hlava, byl sem nezvykle unaven a začali velké potíže se zácpou a začalo mi být těžko od žaludku až na zvracení. Během užívání se mi dvakrát sloupala kůže na dlaních, což se mi nikdy předtím nestalo. Přípravek jsem okamžitě vysadil a na žaludek dostal prášky, po nich mi přestalo být těžko od žaludku ale ostatní problémy zůstaly. Po vysazení proteinového přípravku jsem přestal mít výrazně chuť na sex a problémy s erekcí. Vyřadil jsem z jídelníčku maso, po kterém mi bylo mnohem hůř (bolest hlavy, únava, velká žízeň i když jsem vypil velké litr vody na jednou a dodržoval jsem pitný režim), i přesto se po několika měsících nic nelepšilo. Zkoušel jsem na zácpu i víc vlákniny ale to bylo ještě horší. Po vyšetření žaludku u doktora, nic nenašli ale mé problémy se nijak nezlepšili, jejich rada na zácpu byla projímadlo L, ještě jejich absolutní neochota mi na klidu nepřidala. Po tom jsem navštívil pana Peterku a vše se začalo obracet k lepšímu, dnes už je téměř všechno v pořádku. Pil jsem čínské bylinky. Ještě jednou Děkuji.
Pavlíček Vít
Vážený pane Peterko, touto cestou bych Vám ráda poděkovala za veškerou péči, kterou již léta věnujete mně a celé rodině mého manžela, někteří za Vámi jezdí až z daleké Francie... Pominu „drobnosti“ jako zablokovaná záda, krk, rameno, loket atd., s nimiž si poradíte téměř na počkání, ať již baňkami, masážemi či akupunkturou. Mně osobně jste velmi výrazně pomohl přibližně před pěti lety, kdy jsem k Vám zhruba rok pravidelně docházela na léčbu migrény. Akupunktura nakonec trvala téměř rok, ale výsledek byl stoprocentní, bolesti hlavy pominuly a obstála jsem i náporu zaměstnání ve školství, což je při mém pracovním nasazení úžasný úspěch. Další velká pomoc přišla na podzim roku 2013, kdy jsem díky jehlám a pití čajů zajímavých neznámých chutí odolala silné viróze spojené se zánětem dutin. Tehdy jsem si doslova sáhla na dno, neboť dutiny opravdu bolely a já jsem nechtěla brát antibiotika. Jsem si jistá, že kdybych tehdy šla k praktickému lékaři, dostala bych je, zánět byl velký. Vy jste si však poradil a intenzivní podporou imunity pomocí akupunktury se Vám podařilo téměř nemožné, zánět ustoupil a tělo s virózou popralo. Pane Peterko, patří Vám veliké poděkování za opakované navrácení zdraví a úsměv, kterým nás pohladíte, kdykoli vstoupíme k Vám do ordinace. S pozdravem
Mgr. Marie Krčmářová
Dobrý den, ráda bych popsala své zdravotní problémy, které jsem měla přibližně před dvěma roky a díky panu Peterkovi jsem nyní po této stránce naprosto v pořádku. V roce 2011 mi byla na základě rentgenu a následného vyšetření na CT diagnostikována artróza čelistního kloubu, která se projevovala bolestí a pícháním u ucha, nejsilnější byla v období klidu. Lékař mi na základě výše uvedeného vyšetření sdělil, že na operaci to ještě není, ale lepší že už to nebude. Doporučil při větších bolestech docházet na obstřiky. K panu Peterkovi chodím pravidelně asi již 3 roky na masáže zad a krční páteře. Při těchto návštěvách se často bavíme o mých zdravotních problémech a již mnohokrát mi svými radami velice pomohl. Zmínila jsem se mu o svém problému s čelistním kloubem a pan Peterka mi nabídl léčbu akupunkturou. Absolvovala jsem akupunkturu čelistního kloubu 10 x, vždy 1krát týdně. Bolest se zmírnila, ale úplně nezmizela. Po určité době (asi 2 měsíce) jsem zjistila, že citlivost čelistního kloubu je stále slabší. Nyní jsem již více než jeden rok naprosto v pohodě a s čelistním kloubem nemám sebemenší problémy. K panu Peterkovi dochází také můj manžel a dcera se svým manželem a synem. Na závěr bych chtěla dodat, že si pana Peterky velice vážím jako odborníka, ale také člověka, který se dokáže vcítit do problémů svých pacientů a je vždy ochoten pomoci.
Zdena, 59 let
Vážený pane Peterko, touto cestou bych Vám ráda poděkovala za veškerou péči, kterou již léta věnujete mně a celé rodině mého manžela, někteří za Vámi jezdí až z daleké Francie... Pominu „drobnosti“ jako zablokovaná záda, krk, rameno, loket atd., s nimiž si poradíte téměř na počkání, ať již baňkami, masážemi či akupunkturou. Mně osobně jste velmi výrazně pomohl přibližně před pěti lety, kdy jsem k Vám zhruba rok pravidelně docházela na léčbu migrény. Akupunktura nakonec trvala téměř rok, ale výsledek byl stoprocentní, bolesti hlavy pominuly a obstála jsem i náporu zaměstnání ve školství, což je při mém pracovním nasazení úžasný úspěch. Další velká pomoc přišla na podzim roku 2013, kdy jsem díky jehlám a pití čajů zajímavých neznámých chutí odolala silné viróze spojené se zánětem dutin. Tehdy jsem si doslova sáhla na dno, neboť dutiny opravdu bolely a já jsem nechtěla brát antibiotika. Jsem si jistá, že kdybych tehdy šla k praktickému lékaři, dostala bych je, zánět byl velký. Vy jste si však poradil a intenzivní podporou imunity pomocí akupunktury se Vám podařilo téměř nemožné, zánět ustoupil a tělo s virózou popralo. Pane Peterko, patří Vám veliké poděkování za opakované navrácení zdraví a úsměv, kterým nás pohladíte, kdykoli vstoupíme k Vám do ordinace. S pozdravem
Mgr. Marie Krčmářová
Pana Peterku jsem navštívil na základě doporučení svého kolegy, který má s jeho léčením osobní a velmi pozitivní zkušenost. Důvodem vyhledání pomoci byl problém s nadváhou, ledvinami, zavodňováním a vysokým tlakem. Po důkladném vyšetření a rozhovoru nejenom o zdravotních problémech ale i celkové životní situace, mě pan Peterka objasnil nejen důvody těchto obtíží, ale také možné postupy při jejich odstranění pomocí čínské medicíny. Byla mě provedena akupunktura stimulující body, které s danými potížemi souvisí a doporučena čínská bylinná čajová směs, dále jsem obdržel seznam potravin, které v mém případě tělu prospívají a kterých je naopak potřeba se vyvarovat. Po několika kontrolách u pana Peterky jsem přešel na 23 denní redukční kůru. Po jejím absolvování byl zcela znatelný účinek. Nadále jsem docházel na konzultace a konzumoval čaje. Po několikatýdenní pauze jsem kůru opakoval. Účinky se opětovně dostavily, cítím se o mnoho lépe, otoky nohou zmizely zcela. Jsem rozhodnutý v nejbližší době absolvovat další dvě redukční kůry. Celkově jsem již shodil 19 kilogramů a krevní tlak se snížil na normu. Léčbu můžu na základě velmi dobré osobní zkušenosti a vynikajících výsledků všem doporučit.
Pernička Josef
K panu Peterkovi jsem se obrátila mimo jiné kvůli akutním alergickým příznakům, které se u mě každoročně objevují s příchodem pylové sezóny. Jsem natolik silný alergik, že ani antihistaminika mi nezabíraly, resp.jen minimálně. Uslzené oči, opuchlý nos, kýchání, svědění na patře a hlavně celková vyčerpanost, únava. Dostala jsem jedno akupunkturní ošetření plus trvalé jehličky do ucha a dříve než jsem mohla začít přemýšlet a pozorovat účinky, zázrak se dostavil a do cca 48 hodin zmizely veškeré mé příznaky a vydrželo mi to 4 týdny, než mi při posledním umývání vlasů vypadly jehličky samovolně z ucha. Během toho měsíce jsem nevěděla, co jsou to antihistaminika a co jsou to kapesníky; k slzám mě teď donutí už jen romantický film... Momentálně mám permanentní jehličky v uších podruhé a bez obav si užívám každodenních procházek přírodou se psem. Zhluboka nasávám voňavý vzduch jara, už beze strachu a s důvěrou. Děkuji tímto p. Peterkovi za to, že mi pomohl objevit kouzelnou moc jehliček a lituji jen toho, že se tak nestalo dříve a já léta "dopřávala" svému organismu každodenní chemické předkrmy. Zkuste to také, správné věci jsou jednoduché...
Ing. Eva Ziková
V roce 2011 jsem prodělala operaci prasklé cysty na vaječníku. Na podzim roku 2012 jsem byla na pravidelné kontrole a byla mně nalezena další cysta. Můj gynekolog mě varoval, že pokud se cysta nezmenší, opět půjdu na operaci. Po delším uvažování jsem se rozhodla pro alternativní léčbu a vydala jsem se k panu Peterkovi do Kojetína. Po jeho vyšetření mně byly nasazeny byliny, které jsem v předepsaném cyklu pila doslova s odporem. Cysta na vaječníku v současné době není a riziko operačního zákroku tak zmizelo. Bylinky a přístup pana Peterky zabral a nyní jsem zcela bez problémů. Doufám, že mi tento skvělý pocit zdravé slečny vydrží. Velmi děkuji za pomoc.
Petra, 20 let
K panu Peterkovi jsem začal chodit i s manželkou asi před dvěma lety. Šli jsme k němu na doporučení naší známé, která u pana Peterky prodělala hubnoucí kůru. Po 28. denní kůře jsem zhubl necelých 10 kg a manželka 4 kg. V dietě nám pomohly 3 jehličky napíchnuté v uchu. Nyní chodím k panu Peterkovi s píštělem, který se mi udělal v jizvě po operaci kyčelního kloubu po autonehodě. Toto léčíme pitím odvaru z čínských bylinek a zlepšení je asi 80 %. Během doby než mi namíchá bylinky, mě pan Peterka položí na lehátko a akupunkturou mi již úplně vyléčil tenisový loket na pravé ruce, na obou patách ostruhy a minulý týden při poslední návštěvě mi masáží a následnou akupunkturou odblokoval krční páteř.
Kamil 47 let
Již asi sedm let mi život ztěžovaly nepříjemné vyrážky na pleti. Velmi mě to trápilo, protože jsem byla do té doby zvyklá na to, že má pleť byla vždy čistá a v pořádku. Byla jsem nešťastná, doslova jsem se styděla vyjít mezi lidi. Absolvovala jsem řadu vyšetření na alergologii, na kožním, také vyšetření krve atd, ale všechny testy byly negativní. Předepsali mi nějaké antibiotické vodičky, či speciální krémy, ale nic nezabíralo. Nakonec jsem to vzdala a přistoupila na kortikoidní krémy. Ty sice na začátku zabraly okamžitě, ale asi jen na 4 dny, pak se vyrážky znovu vyrojily a já jsem navíc měla výčitky, že si díky kortokoidům ničím zdraví. Byl to začarovaný kruh. Až jsem se dozvěděla od známého o panu Peterkovi. Ten mému známému vyléčil koleno a zachránil jej tak před operací. Neváhala jsem a rozjela se do Kojetína za panem Peterkou, který po vstupním vyšetření řekl, že mě problému zbaví. Odjížděla jsem domů s taškou plnou čínských bylin a s nadějí, že mi někdo konečně pomůže. Musím přiznat, že mi bylinné odvary ani nevoněly, ani nechutnaly, ale s vidinou vyléčení jsem je pila ráda. A opravdu, již po krátké době se dostavily výsledky a bylo to stále lepší. S léčbou jsem začala koncem dubna letošního roku a v srpnu už jsem měla opět pěknou pleť. Nyní už přecházím na udržovací kůru. Děkuji Vám pane Peterko. Už nemusím obličej schovávat, můžu se usmívat a dívat se lidem do očí.
Alice Hubová, 20.11.2013
Vážený pane Peterko, rád bych vám poděkoval za to, že jste mne "vrátil do hry". Před více než rokem jsem za vámi přišel se značnými problémy s levým kolenem. Miluji lyže a zvláště pak telemark, který se mi tehdy "vzdaloval někam daleko za obzor", protože tady kolena musí být skutečně O.K. Když jsem si odnášel první várku čajů v patnácti průhledných pytlících, připadalo mi to jako bych si odnášel domů jen tak náhodně posmetané kousky z lesa... Když jsem jej poprvé uvařil připadal jsem si jako v některém z dílů Harryho Pottera, pracovně jsem si čaj přejmenoval na "bahno" a jinak mu neřeknu (ale s láskou) dodnes... Chuť však překonala všechna očekávání. Dodnes se děti kradmo chodí dívat, když jej mám vypít. Vždycky po něm tak zvláštně frknu jako kůň legendárního Winnetoua. Později jsem ale zjistil, že se dá pití čaje zpříjemnit rychlým zapitím jakoukoliv hustší sladkou tekutinou (třeba mrkvovou šťávou). Co mne ale velmi překvapilo (a velmi jsem zbystřil), když jste asi po půl roce oznámil: "...tak a teď jsme obnovili krevní řečiště kolem kolena ..." a bolest v koleni se začala zmírňovat. To už jsem ale uměl do sebe kopnout svoji třetinku "bahna" lépe jako svého milovaného Jacka Danielse. Nutno ale říci, že jsem nikdy k pití bahna nepřistupoval s odporem, ale spíše s pokorou. K terapii se později přidala lokální akupunktura - pohodová půlhodinová kúra v leže, při které jsem několikrát ve vaší ordinaci tvrdě usnul a pobavil tak pacienty ve vedlejší místnosti velmi hlasitým chrápáním ... (za což se dodatečně omlouvám !) Dnes popíjím bahno už jen v sobotu a neděli, ale co je důležité koleno už snese normální zátěž a mohu i běhat, na což se těším na jaře! Nyní už nezbývá, jen aby KONEČNĚ napadl sníh a já mohl vyrazit na telemarky! Tak mi prosím dovolte, abych vám poděkoval za chvilky příjemně strávené ve vaší ordinaci, při rozhovorech o čemkoli, za vyléčení mého kolena, zato že vůbec jste - že jste tady pro všechny, kteří věří v uzdravení... Také děkuji pánu Bohu za to, že jsem vás potkal!!! A přeji vše dobré do časů příštích!
Petr Zatloukal (57 let) - fotograf z Olomouce. V Olomouci 9.1.2014
Během studia na vysoké škole jsem podnikal a do toho se věnoval i dalším pracovním projektům, včetně rozjezdu internetové sociální sítě. Znamenalo to pro mě plnit požadavky studenta denního studia, dále jednat se zákazníky a realizovat zakázky, a v neposlední řadě taktéž se věnovat a pracovat v týmu pro moje vedlejší projekty. Samozřejmě jsem měl i osobní život. Před třemi roky jsem si poprvé všimnul, že trpím na suché ruce, suché rty a suchou kůži na těle. Tyto problémy se nejvíce ohlašovaly v zimě, kdy je vzduch suchý. Nikdy jsem tomu nepřikládal žádný hlubší význam a zdůvodnil jsem si to tím, že je zima a do toho doma hodně topíme. Tyto stavy se ale napřesrok podstatně zhoršily a navíc mi k mým povinnostem přibyly ještě bakalářka a státnice. Dotáhl jsem to až k úplnému vyhoření. Čtyři následující měsíce se mi opakovaně vracely horečky a trpěl jsem takovou únavou, že jsem nebyl schopný pracovat. Vždy, když jsem začal něco dělat, po půl hodině jsem musel přestat, protože se mi chtělo spát. Také to bylo období, kdy jsem si musel jít odpoledne alespoň na hodinu lehnout, protože bych do večera bez spánku nevydržel. Rozhodl jsem se udělat ve svém životě zásadní změny, protože jsem pochopil, že tímto pracovním nasazením akorát tak zničím sám sebe. V rámci změn jsem si domluvil konzultaci s panem Peterkou, kterého jsem znal už od dětství, když nás k němu v mých 15 letech poprvé vzali rodiče. Můj případ byl poměrně jasný. Suché ruce, rty a tělo bylo výsledkem horkostí na játrech a nedostatkem jinu. Únava byla výsledkem dlouhodobého pracovního nasazení. Dostal jsem čínské bylinky a podstatně jsem zvolnil pracovní tempo. A můj zdravotní stav se začal značně zlepšovat. Odpadla mi škola a večery si hlídám, abych nepracoval a spíše odpočíval. Únavy jsem se zbavil až po 7 měsících a před sebou mám zimu, ve které doufám, že po několika letech si nebudu muset hlídat, abych měl jelení lůj někde blízko po ruce. Díky Milane!
David, 24 let
Od svých 23 let jsem trpěla v různých časových intervalech hemeroidy, které se projevovaly krvácením, či bolestivými uzlíky. Pár měsíců před zahájením léčby u pana Peterky již byly obtíže téměř nepřetržité a nezabíraly běžně dostupné preparáty. Jen těžko jsem hledala snesitelnou polohu k sezení a stávalo se mi, že i v noci mne budily bolesti. Byla jsem už úplně zoufalá. Ihned po zahájení léčby pana Peterky se mi výrazně ulevilo a nyní po asi půlroční léčbě jsem zcela bez obtíží. Vřelé díky!
Helena (40 let)
Dobrý den, léčil jsem se u pana Peterky s úporným pálením žáhy a s hyperaktivním močovým měchýřem. K tomu jsem postupně chodil i na akupunkturu s bolestmi zad. Byl jsem moc překvapený, jak mi dokázal pan Peterka pomoci svými bylinkami, protože během dvou měsíců přestalo pálení žáhy úplně a i další obtíže postupně během léčení přestaly. Pomohlo mi to i k psychické i tělesné pohodě. Vřele služby pana Peterky doporučuji všem, kdo mají obtíže. Děkuji.
Ladislav 43 let
Díky tomu, že jsem od mládí vždy inklinoval ke sportu a od svých 14 let ho provozoval na výkonnostní a později vrcholové úrovni, moje záda dostávala značně zabrat. V té době regenerace nebyla na takové úrovni jako dnes a výsledkem byly dlouhodobě přetrvávající bolesti zad. Na doporučení kamaráda, který se potýkal s podobnými problémy, jsem navštívil pana Peterku. Po pravidelných masážích se stav postupně zlepšoval a bolesti odeznívali. Dnes chodím jednou za dva měsíce více méně na masáž kontrolního charakteru a jsem trvale bez problémů. Léčba trvala několik měsíců a v jejím průběhu jsem občas zapochyboval o výsledku. Proto všem doporučuji trpělivost. A protože i dnes sportuji, jsem rád, že si ho můžu užívat bez problémů a bolestí a tímto bych rád panu Peterkovi poděkoval.
Aleš Kříčka 48 let
Jak řešíme zdravotní problémy? Jdeme k lékaři. Při bolestech v podbřišku mi bylo řečeno, že je to cysta na vaječníku. Nijak se neléčí, jen se čeká, jestli se vstřebá nebo v horším případě praskne. Ale já nechtěla čekat, být nejistá. Vyhledala jsem pomoc p. Peterky. Musela jsem sice pít denně čínské bylinkové čaje nevalné chuti a vůně, ale člověk si v dobré víře zvykne. Po 3 měsících jsem si vyžádala lékařskou kontrolu ultrazvukem. A ejhle - po cystě ani památka! Tradiční čínská medicína pomohla a děkuji za léčbu a rady. Pan Peterka mi hodně pomohl i po psychické stránce. Možná ani sám netuší.
Alena 50 let
U pana Peterky se léčím s ulcerozní kolitidou. Nemoc u mě propukla po prvním těhotenství před šesti lety. Z počátku postačily k léčbě čípky. Střídaly se klidové fáze se stavy akutními. Poslední rok však převažovaly fáze akutní. Špatně jsem se smiřovala s každodenním užíváním léků. Když mi paní doktorka pohrozila kortikoidy, vyhledala jsem pana Peterku. Začala jsem pít čajové směsi z čínských bylin a v kombinaci s akupunkturou a díky odbornosti pana Peterky jsme měli nemoc brzy pod kontrolou. Nyní po 8 měsících léčby, jsem bez léků, jen občas použiji nějaký ten čípek, když mám pocit, nějakých změn, ale je to spíše ze strachu co kdyby náhodou….. V současné době jezdím k panu Peterkovi jednou do měsíce a každý den piji odvar z čínských bylin. Jak jsem byla poučena, léčba čínskými bylinami je běh na dlouhou trať. Vím, že s touto nemocí nemám vyhráno, ale jsem moc ráda, že jsem se rozhodla pro léčbu u pana Peterky.
M. Zapletalová
Tímto bych chtěla poděkovat panu Peterkovi, ke kterému jsem začala jezdit asi před 2 roky. V tu dobu jsem měla celkem časté a nepříjemné problémy se zácpou. Vyzkoušela jsem kde co, od zvýšené konzumace zeleniny, přidávání vlákniny do stravy, až po různá projímadla. Když něco zabralo, tak jen na chvíli. Byla jsem unavená, podrážděná, pořád jsem brečela a co jsem těžce nesla, bylo akné. Dostala jsem se do kolotoče projímadel, krémů a různých líčidel. Mé sebevědomí bylo takřka na nule. Tehdy jsem se rozhodla zkusit něco jiného. Po vstupním pohovoru a vyfotografování jazyka, pan Peterka rozhodl o postupu terapie, kterou se mnou konzultoval. Asi něco přes rok jsem pila čínské bylinné směsi čajů, které mi moc nechutnaly, ani nevoněly. Čaje jsem pila ale poctivě a s „láskou“. Dnes jsou problémy pryč. Jsem zase veselá, vyrovnaná a pleť mám pěknou. Také se mi zmírnily příznaky alergie. Mám totiž sennou rýmu a alergii na prach a kočky. Dříve jsem musela přes léto zobat Alerid, dnes se obejdu bez prášků. Léčba byla trošku zdlouhavá, nešlo to ze dne na den, ale zato se dnes cítím opravdu skvěle. Za všechno moc děkuji.
Karafiátová I.
Jmenuji se Petra a je mi 27 let. Momentálně bydlím v Anglii. Před dvěma lety si tak jednou jedu do práce a z ničeho nic ucítím ostrou bolest v oblasti kostrče. Nepřidávala jsme tomu žádnou větší pozornost. Postupem času se bolest zvyšovala, ale stále jsem nevěděla co to je a myslela jsem, že to odezní. Naopak bolelo to tak, že jsem nedokázala ani sedět. Šla jsem k obvodnímu lékaři a ten mi udělal rentgenové snímky, které neukázaly nic a píchl mi, do oblasti kostrče injekci a řekl, že by to mělo být v pořádku. Ale nebylo. Sezení mi způsobovalo, stále hodně bolestí a nevydržela jsem sedět ani hodinu. Bolest časem postupovala. Nakonec už to začalo bolet, i když jsem stála nebo ležela, a to už jsem se začala bát co se to děje. Vzhledem k tomu že jsem měla 3 roky sedavé zaměstnání a momentálně stojím, tak to přikláním k tomu, že jsou má záda namáhána a že to může být z toho, ale člověk nikdy neví. Rozhodla jsem zajít si na magnetickou rezonanci. A tak jsem si zjišťovala co a jak je potřeba. Jak už jsem říkala, žiji v Anglii a nejsem v České republice pojištěna, tak by mě magnetická resonance stála 10 000 Kč. Což je docela hodně. A někdo to ani nedoporučuje, protože mám tetováni. Hodně jsem si o tom četla i se svým přítelem a nakonec jsme zjistili, že ani doktoři pořádně nevědí, z čeho to vlastně bolí, odkud to vychází a pochází. U lidí se to objevuje z ničeho nic a trápí je to třeba i po zbytek života, což jsem si nedokázala představit. I doktor mi řekl, že později můžu mít problém v těhotenství, při sexu apod. a jeho rada byla, že bych neměla nosit boty na podpatku. Což je směšné, protože já nenosím podpatky vůbec. Asi před rokem jsem se chystala na návštěvu domů a vzhledem k tomu, že maminka navštěvuje pana Peterku, tak jsme jí řekla, ať mě objedná. Za zkoušku nic nedám, buď mi to pomůže, nebo ne. Věděla jsem, že léčba trvá asi déle, než za jakou dobu jsem to chtěla mít vyléčené, ale domů jezdím vždy jen na týden. Pan Peterka byl tak hodný, že mě objednal na 4 sezení. Ordinoval mi léčbu v podobě akupunktury v oblasti zad. Můžu říct, že po těchto čtyřech dnech mi trošku začala objevovat bolest v zádech, která byla určitě reakcí na léčbu. Uběhly 2 týdny a já si mohla konečně zase trošku sednout. Asi měsíc jsem necítila vůbec žádnou bolest, bylo to skvělé, vydržela jsem sedět zase normálně bez jakékoliv bolesti. Po dvou měsících jsem jela opět domů a objednala se znovu na akupunkturu. Tentokrát jsem bez bolesti vydržela 2 měsíce. Nakonec jsem díky panu Peterkovi a jeho medicíně (akupunktuře) bez bolesti a za to jsem mu velice vděčná. Nevěřila jsem, že tohle mi může takhle pomoci a hodně se mi psychicky ulevilo!!! Hlavní je, že bolesti zmizely. Pokaždé, když jedu domů navštívím pana Peterku. Myslím, že není všem bolestem konec, ale z velké části už ano. Má návštěva doma vždy zahrnuje preventivní návštěvu.
Petra 27 let
K panu Peterkovi jsem se dostala, jak to tak bývá, náhodou. Řadu let jsem měla problémy se slinivkou, chronický zánět, provázený průjmy, nepříjemnými tlaky v oblasti slinivky, seznam jídel, která můžu bez problémů sníst, začínal být menší a menší. Byla jsem na vyšetření v gastro poradně, dostala jsem léky, ulevilo se mi, ale stále mi moc dobře nebylo. Pak jsem potkala známou paní, která mi doporučila pana Peterku z Kojetína, ke kterému sama jezdí. Tak jsem se objednala. Nejsem zcela důvěřivý člověk, moc se mi jet nechtělo, ale nakonec jsem jela. Přivítal mě mladý sympatický muž, změřil mi tlak, puls, vyfotil mi jazyk a dopodrobna se vyptával na všechny mé potíže. Za týden jsem si přijela pro byliny, ze kterých si vařím čaj. Již po 1. měsíci mi bylo lépe, čaj z těchto bylin má příšernou chuť, ale opravdu pomáhá, cca po 4 měsících pití čajů jsem byla na kontrolních odběrech krve u lékaře a výsledek bylinné léčby se opravdu projevil. Dnes, po asi 8 měsících léčby se cítím dobře a snáším jídla, která pro mě byla dlouhou dobu naprosto tabu. Zklidnila jsem se i duševně a psychicky díky akupunktuře, kterou mi pan Peterka aplikoval. Měla jsem i takový banální úraz s víčkem plechovky, pořezala jsem si prst. Rána se nehojila a prst dost bolel. Nejprve jsem dostala od pana Peterky bylinkový prášek, který se smíchal s vodou a na noc jsem tuto pastu aplikovala a následně mi ještě cca 2x napíchal akupunkturní jehličky, aby se prst dohojil. A ten se dohojil. Jsem nadšená, je mi moc dobře, panu Peterkovi za vše moc děkuji a zase za ním ráda pojedu.
Marie Skřivánková
V září 2010 se mi narodil syn a díky akupunktuře přirozenou cestou. Podle lékařů jsem asi týden přenášela. Pokud by porod nepřišel do tří dnů, musela bych do porodnice na „vyvolání“. Už jsme to dvakrát zažila a nic pěkného to nebylo. Dva dny před vypršením termínu jsem si nechala napíchat jehličky. V noci jsem klidně spala a ráno taky nic. Dopoledne začaly bolesti, ale tak nepatrné, že jsem nevěděla co si myslet. V poledne mi praskla voda a o půl čtvrté se syn narodil. Skoro bez bolesti a byl to pro mě opravdu nezapomenutelný zážitek i díky akupunktuře.
Monika 32 let
Jmenuji se Alena a je mi 50 let. Celý život bojuji s problémem - ráda jím. Tím vznikla situace, že jsem se rozhodla zhubnout nějaké to kilo. Rozhodla jsem se vyhledat radu a pomoc u p. Peterky. Určit správné složení a množství stravy bylo pro něj hračkou. Obdržela jsem rozpis jídelníčku a dostala jehličky do uší - stimulace bodů napomáhající hubnutí. První dny byly těžké, ale odhodlání pevné. Každý týden jsem docházela na vážení a měření, tím jsem měla nad sebou kontrolu. Společně s pohybem (spinning a cvičení) se mi podařilo zhubnout 10 kg. Panu Peterkovi děkuji tímto za dohled, rady a povzbuzování.
Alena 50 let
Tímto bych chtěla poděkovat panu Peterkovi, ke kterému jsem začala jezdit asi před 2 roky. V tu dobu jsem měla celkem časté a nepříjemné problémy se zácpou. Vyzkoušela jsem kde co, od zvýšené konzumace zeleniny, přidávání vlákniny do stravy, až po různá projímadla. Když něco zabralo, tak jen na chvíli. Byla jsem unavená, podrážděná, pořád jsem brečela a co jsem těžce nesla, bylo akné. Dostala jsem se do kolotoče projímadel, krémů a různých líčidel. Mé sebevědomí bylo takřka na nule. Tehdy jsem se rozhodla zkusit něco jiného. Po vstupním pohovoru a vyfotografování jazyka, pan Peterka rozhodl o postupu terapie, kterou se mnou konzultoval. Asi něco přes rok jsem pila čínské bylinné směsi čajů, které mi moc nechutnaly, ani nevoněly. Čaje jsem pila ale poctivě a s „láskou“. Dnes jsou problémy pryč. Jsem zase veselá, vyrovnaná a pleť mám pěknou. Také se mi zmírnily příznaky alergie. Mám totiž sennou rýmu a alergii na prach a kočky. Dříve jsem musela přes léto zobat Alerid, dnes se obejdu bez prášků. Léčba byla trošku zdlouhavá, nešlo to ze dne na den, ale zato se dnes cítím opravdu skvěle. Za všechno moc děkuji.
Karafiátová I.
Dobrý den, chtěla bych napsat svůj názor na alternativní způsob léčení, protože mám s tímto zkušenost sama. Zpočátku jsem hledala sportovního maséra a tak jsem navštívila pana Peterku. Můžu potvrdit jeho zkušenosti se sportovní masáží, protože mi opravdu pomohl. Po určité době jsem ho navštívila z důvodu bolesti kyčelního kloubu, kde mi doporučil akupunkturu. Od té doby nepociťuji bolest kyčle. Zdá se, že tato léčba je až zázračná. V současné době jeho ordinaci navštěvuji preventivně a myslím, že má tolik zkušeností, že by mi pomohl i s jiným problémem. Mám názor, že lékař léčí jen bolest a ne příčinu. V tomto dávám přednost alternativnímu způsobu léčby, kterou velmi dobře pan Peterka provozuje a za to mu děkuji.
Vlaďka, 37let
Způsob léčby pomocí tradiční čínské medicíny akupunktury mohu doporučit všem, kteří mají problémy s páteří. Po několika návštěvách u pana Peterky jsem se zbavila dlouhotrvajících bolestí zad.
Věra Halasová
Od svých 20 let jsem trpěl bolestmi zad. Před třemi lety mé bolesti vyvrcholily. Po několikatýdenním obcházení lékařů, během kterých se můj stav nijak zásadně nezlepšil mi moje obvodní lékařka, doporučila pana Milana Peterku. Vzhledem k tomu, že jsem v uplynulých letech různé masáže a rehabilitace již absolvoval, a to bez valného úspěchu, moc jsem si od tohoto druhu léčení nesliboval. Jelikož mě čekala zahraniční cesta, řekl jsem si, že návštěvou regeneračního centra snad nic nezkazím a rozhodl jsem se léčení tohoto druhu absolvovat. Po vstupním vyšetření jsem docházel k panu Peterkovi 2x týdně vždy jednou na akupunkturu a podruhé na masáž. Již po 14 dnech začaly k mému překvapení bolesti ustupovat. Za dva měsíce bolest ustoupila natolik, že jsem mohl bez problémů vykonávat veškerou činnost. Po dalších šesti měsících, ve kterých jsem u pana Peterky absolvoval terapii 1x za dva týdny, bolest zcela ustoupila. Dnes chodím pouze jednou za šest týdnů na udržovací masáž. Dříve jsem na čínskou medicínu moc nevěřil. Dnes po třech letech, mohu pana Peterku, vřele doporučit. Po více jak 35 letech, jsem bez jakýchkoli bolestí zad.
Honza Kantorek, 57 let
Velmi mne překvapilo, že, i když mám velmi vysokou fyzickou zátěž a pravidelně 2x denně cvičím, velmi ostře se začaly projevovat bolesti zad. Na vině byly operace kolenou, které mi zkrátily nohu a následně rozhodily celou statiku páteře. Výsledky léčby téměř nulové (pomohly sotva na 2 měsíce). Úporné chronické bolesti zad, nošení korzetu, žádný spánek. I když stále cvičím, po skoro 3 letech nulová pomoc od doktorů. Navštívil jsem tedy pana Peterku a už po 3 měsících masáží a akupunktury jsem byl fit jako už nikdy. Mívám i velmi silné prožitky při akupunktuře. Spravil se mi i celkem už vyšší tlak a z 30 % jsem nyní funkční na 95 %. Samozřejmě nadále cvičím a průběžně docházím na procedury neboť ani pravidelné cvičení nestačí na údržbu těla. Je to jen velmi malá shrnutá část života před 7 lety, mohu dál žít a pracovat.....DÍK......!!!
pan Petr, 47 let
Po všemožných návštěvách nemocnic, doktorů a rehabilitací jsme se více a více začali zajímat o alternativní způsoby léčby. Na pana Peterku jsme natrefili zcela náhodou ...... Ujal se naší dcerky trpící DMO více než před rokem. Během léčby, která je kombinací akupunktury, bylinek a masáží se dcera zlepšila v chůzi, začala si více pobrukovat a zlepšil se oční kontakt. Asi zcela nelze vyléčit "pochroumaný" mozeček našeho zlatíčka, pan Peterka je ale jediným, který se s tím snaží něco dělat. Za což našemu "jehličkovi" nesmírně děkujeme.
manželé Černí
Začala jsem mít problémy se zdravím a hlavně s imunitou. Bohužel jsem byla případ, u kterého všechna lékařská pomoc selhala. A tak jsem hledala alternativní řešení. Od kamarádky jsem se dozvěděla o panu Peterkovi praktikovi tradiční čínské medicíny. A tak jsem si řekla, že za zkoušku nic nedám. Už víc než rok jsem v péči pana Peterky. Pozoruji na sobě neuvěřitelné změny. Ve svém těle se cítím mnohem lépe. Bývala jsem velice unavená a bez chuti k životu. Ale od té doby co navštěvuji pana Peterku se cítím mnohem lépe, jak po fyzické tak i po psychické stránce. Léčby byla velmi radikální, ale velmi účinná. Ale vůbec mne nijak neomezovala. K nápravě mé imunity stačilo pouze dodržovat pravidla a každý den pít čínské byliny. Se službami jsem více než spokojena a není problém zajít za panem Peterkou s jakýmkoliv problémem. Lidské tělo je velmi složité a všechno má souvislost se vším. Pan Peterka neléčí příznaky nýbrž samotnou podstatu problému, jeho léčba je velmi komplexní a lidově řečeno „Vás dá do kupy“.
Dospivová Lucie
Od mládí jsem trpěla úpornými bolestmi hlavy (migrénou). Někdy jsem musela až dva dny být v pracovní neschopnosti. Léky nezabíraly tak, aby bolest byla snesitelná. Na podzim roku 2011 jsem se doslechla o panu Peterkovi, který praktikuje tradiční čínskou medicínu a rozhodla se, že vyzkouším jeho pomoc. Po konzultaci mi pan Peterka předepsal čínské bylinky. Po prvním měsíci pití bylin, jsem cítila velkou úlevu. Léčbu jsem skončila na jaře 2012 zcela bez potíží. Nyní, půl roku po ukončení léčby nemám problémy s bolestí hlavy. Jsem rozhodnuta, že bude-li třeba, vyhledám pana Peterku i s dalšími zdravotními problémy.
Radka 54 let
Od roku 2011 jsem začala mít zvýšené respirační problémy, které se nejdříve projevovaly při sportovní zátěži. Potíže se zvyšovaly až k problémům s dýchavičností při běžné každodenní činnosti. Byla jsem léčena různými antibiotickými léky. Prošla jsem i léčbou plicního specialisty, bez viditelného úspěchu. Pomohla mi až léčba čínskými bylinnými čaji u pana Peterky, kterému tímto velmi děkuji. S jeho odbornou pomocí jsou odstraněny všechny mé potíže. Na základě mé úspěšné léčby vyhledal pomoc pana Peterky i manžel, který trpěl bolestmi bederní krajiny v oblasti disku L4-L5. Po intenzivní léčbě akupunkturou přestal mít manžel potíže. Nyní společně využíváme odbornou pomoc pana Peterky, jen z preventivních důvodů.
Velmi spokojená Mila, 46 let
V jednom ze zápasů jsem si poranil kotník. Nikdy jsem žádné podobné zranění neměl. V Zubří máme lékaře, který tyto zranění řeší. Šel jsem tedy na vyšetření. Na kotník jsem dostal dlahu na dva týdny a potom jsem chodil na rehabilitace. Pomalu jsem začal zase trénovat, ale ten kotník nebyl vyléčený. Proto jsem zvolil alternativní léčbu. Trápily mě delší dobu bolesti zad a měl jsem bolesti v rameni odhodové ruky. Po doporučení jsem navštívil pana Peterku. Při první návštěvě, jsme probrali moje problémy a další týden začala léčba. Do Kojetína jsem dojížděl každý týden. V mém případě mi pomohla akupunktura na kotník, rameno i záda. Samozřejmě trvalo několik týdnů, než léčba zabrala, ale když chodím na pravidelné návštěvy, tak jsem v pořádku. Dnes dojíždím do ordinace jednou měsíčně na kontrolu a masáž. Pokaždé když mám nějaký problém, obrátím se na Peterku. Musím říct, že jeho léčba mi pomohla. Při každodenním trénování a množství zápasů je velmi důležité být zdravý. I přes to, že se usilovně věnuji regeneraci, mívám různá drobná zranění. Potřebuji se vždy dostat rychle zpět a jeho léčba mi k tomu pomáhá.
Michal Dědek hráč házené klub HC Zubří mistr extraligy v sezónně 2011/2012
Při jarních pracích na zahrádce mně začaly bolesti loktů na obou rukou, přičemž levý loket daleko silněji. Když už jsem se v noci budila bolestí a v práci jsem měla problém při zvedání telefonu, tak jsem navštívila lékaře. Ale nepochodila jsem. Obvodní lékařka mi stanovila diagnózu tenisového lokte a doporučila mi, abych si koupila ortézu, když budu chtít pracovat na zahrádce a prý že mi žádná rehabilitace ani léky nepomohou. Byla jsem dost vyděšená. A právě v této době jsem se svěřila kolegyni, a ta mi doporučila z vlastní zkušenosti p. Peterku. Léčbu akupunkturou u p. Peterky jsem absolvovala 1x týdně po dobu 6 měsíců a již po 14 dnech jsem cítila velkou úlevu. Teď po zhruba 8 měsících jsem úplně fit, žádná bolest. Začala jsem opět cvičit, posiluji svaly na rukou, ani kliky mi nedělají problémy. Už se těším na zahájení jarních prací na zahrádce.
Děkuji moc Hana, 55 let
Na pana Peterku jsem se poprvé obrátila asi před dvěma lety. Měla jsem velké bolesti lokte na pravé ruce. Když jsem již nebyla schopná udržet hrnek s čajem, obrátila jsem se na lékaře západní medicíny. Ten mi předepsal mast, pilulky a obstřiky. Marodila jsem asi půldruhého měsíce. Bolesti sice trochu polevily, ale ruka moc použitelná nebyla. A tak jsem se na radu kolegyně objednala k panu Peterkovi do Kojetína. Přijal mě hned následující týden a ujal se léčení pomocí akupunktury. Z počátku jsem jezdila 1x týdně, později se intervaly prodlužovaly. Už po dvou týdnech se dostavil úspěch. Ruka přestávala bolet a mohla jsem ji zatěžovat stále víc. S pravou rukou jsme skončili asi po půl roce. Pak ale začala protestovat levá ruka. A tak dalších 6 měsíců jsme napravovali loket levý. Teď jsem již rok po vyléčení. Ruce jsou zcela bez problémů. Můžu pracovat na zahrádce, jezdit na kole na vyjížďky, chodit do cvičení a na plavání. Děkuji.
Spáčilová Jana
Vážený pane Peterko, chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za veškerou péči, kterou mi věnujete už více jak 3 a 1 roku. Přišla jsem k Vám na doporučení mojí kolegyně, která k Vám chodí na masáže. V tu dobu jsem měla "šílené" problémy s ploténkami. Po vyšetřeních u lékařky, která zjistila, že mám artrózu páteře a 2 vyhřezlé ploténky a z pro mě neznámého důvodu usoudila, že mě nebude léčit, jsem se rozhodla, že podstoupím cokoliv, jen ať se mi konečně uleví. Nemohla jsem sedět, ležet, stát ani chodit, no prostě nic. Činilo mi obrovské potíže se jen zvednout a popojít po bytě. V tu dobu jsem necítila nohy od pasu dolů a často jsem si během dne kontrolovala, zda je vůbec mám. Kdo tohle zažil, ví o čem mluvím a jak je to nepříjemné. Byla jsem tak zoufalá, že jsem se rozhodla, že budu jezdit třeba až do Prahy, jenom když mi někdo konečně pomůže od té nesnesitelné bolesti zad, která neustávala. To jsem netušila, že pomoci se mi dostane tak blízko! Po kontrolním vyšetření jsem začala dojíždět na akupunkturu nejdříve 1-2 x týdně, což trvalo nejméně půl roku. Po té jsme začali léčbu prodlužovat na 2x měsíčně. Dnes už vydržím i 2-3 měsíce bez jehliček, ale dojíždím na ně stále pravidelně. K tomu všemu se věnuji pilátes a józe, což mi prospívá. Všem, kdo mají potíže, akupunkturu jen doporučuji. Ještě jednou vřelé díky, poněvadž bez Vás pane Peterko a Vašich jehliček, nevím jak a kde bych skončila. Přeji spoustu spokojených klientů, kteří se k Vám budou rádi vracet.
Michaela Bílková
Dobrý den. Chtěla jsem Vám tímto poděkovat za Vaši léčbu bylinkovými čaji, protože na mých posledních testech, které byly cca před 5-ti měsíci jsem měla výborné výsledky.....bílé krvinky s hodnotou 4,6....před třemi týdny jsem byla zase a už mám 4,8 a cítím se opravdu výborně!! Takže Vám moc děkuji, pomohl jste mi a přeji Vám mnoho uzdravených pacientů a ať se máte dobře. Ještě jednou děkuji a pěkný den
Iveta Kavečková